Imprezy

Organizacja 12 cyklicznych Imprez Regionalnych opartych na kulturze rycerskiej:

 

styczeń

Rajd Hetmański ,,O szable Hetmana Zamojskiego”

(z udziałem Bractw Rycerskich, Byczyny, Opola, Krakowa, Zamościa, Wielunia w ramach imprezy przewiduje się turniej – wyścig na saniach na najszybszy zaprzęg Bractw Rycerskich. Udział w imprezie brałyby krajowe Bractwa Rycerskie oraz z innych krajów Unii Europejskiej).

 

luty

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z Bractwem Rycerskim

(w czasie jednego dnia przewiduje się zorganizowanie dla dzieci i młodzieży szkolnej z woj. opolskiego w grodzie wikingów imprezy pt. ,,I ty możesz zostać wikingiem” połączonej z występem zespołów specjalizujących się w muzyce średniowiecznej, zakończonej zabawą taneczną).

 

marzec

Wiosenne targi rzemiosła rycerskiego  w których przewiduje się ekspozycję i sprzedaż sprzętu rycerskiego, zbroi, stroi rycerskich, uprzęży konnej, instrumentów muzycznych. Ponadto przewiduje się na targach ekspozycję stylizowanych mebli, kominków, wyrobów garncarskich, kowalskich, rymarskich, kaletniczych, pszczelarskich.

 

kwiecień

Zlot rycerski na koniach szlakiem zabytkowych drewnianych kościółków  na trasie Próślice, Biskupice, Jakubowice i Miechowa. Udział w zlocie brałyby bractwa rycerskie z polski i innych krajów Unii Europejskiej.

 

maj

Inscenizacja bitwy pod Byczyną połączona z dniami Byczyny , w ramach imprezy przewidywane są turnieje rycerskie Bractw Rycerskich z Polski i Unii Europejskiej.

 

czerwiec

Zlot piłkarzy weteranów , Mistrzostwa Polski OLDBOJÓW  w piłce nożnej połączone z imprezami opartymi na kulturze rycerskiej.

 

lipiec

Uroczysty ceremoniał pasowania na rycerza  połączony z certyfikacją i akredytacją na krajowego rycerza oraz rycerza w ramach Unii Europejskiej ( impreza organizowana w grodzie wikingów).

 

sierpień

Festiwal średniowiecznej muzyki rycerskiej , przewiduje się występy zespołów specjalizujących się w muzyce średniowiecznej.

 

wrzesień

Powiatowe bądź gminne dożynki  w ramach powiatu kluczborskiego, połączone z Europejskim Turniejem Sprawności Rycerskiej  z konkurencjami:
pojedynek rycerski na miecze,
walka konna na kopie,
rzut kulą armatnią,
strzelanie z łuku do tarczy,
strzelanie z kuszy do ruchomego celu,
rzut oszczepem,
wyścigi na czas tratwą wikingów wokół grodu rycerskiego .

 

październik

Jesienne targi rzemiosła rycerskiego , w których przewiduje się ekspozycję i sprzedaż sprzętu rycerskiego, zbroi, stroi rycerskich, uprzęży konnej, instrumentów muzycznych. Ponadto przewiduje się na targach ekspozycję stylizowanych mebli, kominków, wyrobów garncarskich, kowalskich, rymarskich, kaletniczych, pszczelarskich.

 

listopad

Uroczyste spotkanie osób posiadających rodowód szlachecki  (drzewo genealogiczne) z Polski i krajów Unii Europejskiej pod patronatem Bractw Rycerskich.

 

grudzień

Bal Sylwestrowy Bractwa Rycerskiego , połączony z polowaniem na dzika z udziałem myśliwych z okręgu Byczyny a także bractw rycerskich z Byczyny, Opola, Krakowa, Zamościa , Wielunia.

W ramach imprezy przewiduje się turniej rycerski o ,,Miecz Szambelana Bractwa Rycerskiego” oraz wystawę i sprzedaż eksponatów sztuki rzemiosła rycerskiego.